Stomatologia zachowawcza zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem jednej z najbardziej powszechnych chorób zębów – próchnicy.

Proponujemy Państwu wysokiej klasy wypełnienia przygotowywane przez najwyższej klasy specjalistów. Oferujemy wypełnienia estetyczne, które idealnie imitują naturalne, zdrowe zęby. Dentyści dzielą stomatologię zachowawczą na trzy odrębne działy:
 • Profilaktyka stomatologiczna – zapobieganie powstawaniu próchnicy i paradontozy
 • Kariologia – leczenie próchnicy prostej (nie powikłanej reakcją ze strony miazgi)
 • Endodoncja – popularnie nazywana „leczeniem kanałowym”, spowodowana przez powikłania oraz obumarcie miazgi
Dzięki nowoczesnym technikom wykorzystywanym w endodoncji większość zębów, które w przeszłości byłyby do usunięcia obecnie można uratować. Wielu pacjentów ma złe doświadczenia związane z „leczeniem kanałowym” w związku z tym często stają przed dylematem: leczyć czy usunąć? To drugie rozwiązanie jest nieodwracalne i powinno się je traktować jako ostateczność. Staramy się, aby leczenie było dla pacjenta jak najmniej uciążliwe, krótkie i komfortowe.
Leczenie endodontyczne polega na:
 • usunięciu całej zawartości komory i systemu kanałów: tzw. miazgi (sieć naczyń krwionośnych i nerwów).
 • eliminacji bakterii (to one odpowiadają za powstanie zmian okołowierzcholkowych),
 • szczelnym wypełnieniu opracowanych kanałów
Aby tak właśnie było stosujemy:
 • nowoczesne narzędzia do opracowywania kanałów
 • systemy do ich wypełniania
 • endometry do pomiaru długości kanału
 • zdjęcia zębowe wewnątrzustne
 • mikroskop endodontyczny
CO ważne! Posiadamy mikroskop stomatologiczny, który umożliwia doskonałą widoczność podczas leczenia kanałowego, lokalizacje wąskich kanałów, usuwanie złamanych narzędzi, pokonywanie niedrożności w kanale korzeniowym, podnosi jakość wykonywanej pracy, ułatwia pracę podczas ponownego leczenia kanałowego.

Ładne i proste zęby to nie tylko kwestia estetyki, ale także zdrowia, prawidłowego funkcjonowania (żucie, oddychanie, mowa, praca języka) i dobrego samopoczucia, bo kiedy mamy ładne zęby czujemy się lepiej i pewniej.

Utracone zęby należy jak najszybciej uzupełnić w przeciwnym razie zęby sąsiadujące z luką zaczną się przesuwać w puste miejsce. Doprowadzi to do niekorzystnych zmian zarówno w wyglądzie uzębienia jak i twarzy oraz zwiększy ryzyko próchnicy i chorób dziąseł.
Chirurgia stomatologiczna kojarzy się głównie z usuwaniem (wyrywaniem) zębów. To jednak dziedzina stomatologii, która obejmuje o wiele więcej zabiegów. W naszych przychodniach wykonujemy cały szereg zabiegów, które dotyczą problemów występujących w jamie ustnej pacjenta. Najczęstszymi zabiegami, które wykonujemy są ekstrakcja zęba, nacinanie ropni, usuwanie torbieli czy resekcja wierzchołków korzeni. Czasami zabiegi wykonuje się jeżeli u pacjenta stwierdzi się pozostawione korzenie zębów lub zęby zatrzymane. Zęby zatrzymane nie są rzadkością. Są to zęby niewyrżnięte (mimo zakończonego rozwoju), zupełnie niewidoczne lub widoczne tylko częściowo. Są to najczęściej popularne „ósemki” – czyli zęby mądrości.Takie zatrzymane zęby mogą sprawiać pacjentowi ból okresowy, bądź stały – co jest przyczyną zgłoszenia się pacjenta do lekarza.
Profilaktyka stomatologiczna to pierwszy krok w leczeniu. Jej zadaniem jest przede wszystkim walka z płytką nazębną. Systematycznie przeprowadzane profesjonalne zabiegi profilaktyczne w gabinecie oraz dostosowanie się pacjenta do wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji gwarantują zdrowe zęby i dziąsła, a tym samym piękny uśmiech, oszczędność cennego czasu i pieniędzy na leczenie. Oferujemy pacjentom pełen zakres profesjonalnych zabiegów stomatologicznych z zastosowaniem sprawdzonych metod.U pacjentów, u których istnieje taka potrzeba, wykonujemy profesjonalne oczyszczenie zębów oraz usuwanie kamienia. Stosowane są różne metody:
Scaling – to zabieg profilaktyczny i zarazem leczniczy, który polega na usuwaniu twardych złogównazębnych (kamienia nazębnego). Po zabiegu wykonywane jest polerowanie.Scaling ultradźwiękowy powinien być przeprowadzany 1-2 razy w roku (w zależności od indywidualnej diety oraz higieny). Konieczność wykonania zabiegu określa lekarz podczas przeglądu jamy ustnej.

Piaskowanie – polega na usuwaniu wszelkich osadów z zębów za pomocą tzw. piaskarki, czyli specjalnego urządzenia, które kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby. Szczególnie często zabiegowi piaskowania powinni poddawać się palacze oraz osoby pijące dużo kawy i herbaty. Częstsze piaskowanie zaleca się także po zdjęciu aparatu ortodontycznego
 
 • Czyszczenie zębów będące połączeniem skalingu i piaskowania
 • Czyszczenie mechaniczne z użyciem specjalnych past, szczoteczek i gumek usuwa nagromadzoną płytkę nazębną
Po profesjonalnym oczyszczeniu zębów następnym, zalecanym krokiem jest fluoryzacja czyli lakierowanie zębów. Fluor znosi nadwrażliwość, wzmacnia szkliwo i zmniejsza odkładanie się płytki.
Stomatologia dziecięca to specjalność poświęcona naszym najmłodszym pacjentom. Zdajemy sobie sprawę jak istotne są pierwsze wizyty dziecka w gabinecie i jak ogromny wpływ mają one na dalszy proces leczenia. Niestety, nadal zbyt wielu rodziców uważa, że w zęby mleczne u dzieci nie warto inwestować, gdyż i tak same wypadną. To poważny błąd, który odbije się niekorzystnie na stałym uzębieniu i na ogólnym zdrowiu dziecka. O zęby mleczne należy dbać równie troskliwie jak o stałe. Zdrowe powinny pozostać w buzi dziecka mniej więcej do 10 roku życia. Luki powstałe po usunięciu zaniedbanych mleczaków mogą przyczynić się do tego, że zęby stałe wyrosną krzywo lub w nieprawidłowym miejscu łuku zębowego. Jeśli dziecko przyjdzie po raz pierwszy do dentysty z zaniedbanymi, bolącymi ząbkami, zawsze będzie sobie kojarzyło wizyty w gabinecie z bólem i łzami. Dlatego warto odwiedzić stomatologa wtedy, gdy w buzi malucha nie dzieje się nic złego. Lekarz jedynie obejrzy ząbki, pokaże urządzenia w gabinecie, a na pożegnanie da symboliczny prezencik. Po takiej wizycie dziecko nie będzie się bało następnej. Pierwszy raz idziemy do dentysty, gdy skończy dwa lata. Jeśli jednak na ząbkach pojawiają się jakieś plamki, przebarwienia, lub też dziecko krzywi się podczas jedzenia, to odwiedzamy stomatologa wcześniej. Podsumowując:
 • Rozmawiaj z dzieckiem w domu na temat przebiegu wizyty w gabinecie. Unikaj słowa „ból”, „to nic nie boli”, etc.
 • Przyprowadź swoją pociechę na pierwszą wizytę gdy nie ma ona żadnego widocznego problemu, szczególnie bólu
 • Zaplanuj wizytę, gdy dziecko nie jest śpiące, zmęczone, w najlepszej dla niego porze dnia
Nasze przychodnie dysponują pracowniami radiologicznymi wyposażonymi w aparaty do wykonywania zdjęć panoramicznych oraz zdjęć wewnątrzustnych przy zastosowaniu radiologii cyfrowej. Oznacza to, zę zdjęcia nie są otrzymywane na tradycyjnej kliszy, ale na obrazie komputera co pozwala na powiększanie obrazu, zmianę kontrastu i kolorystyki a dzięki temu dokładniejsze uwidocznienie szczegółów KORZYŚCI JAKIE DAJE RADIOWIZJOGRAFIA CYFROWA:
 • obniżona o 80% do 90% dawka promieniowania rentgenowskiego
 • bezpieczna dla kobiet w ciąży i dzieci
 • przekazywanie obrazu do komputera
 • możliwość cyfrowego przetwarzania obrazu
 • archiwizacja obrazu
Co to są implanty? Implanty zębowe są tytanowymi śrubami .Ich kształt zbliżony jest do kształtu korzeni zębów, które mają zastępować. Rozwiązania Na świecie istnieje ok.80 różnych systemów implantologicznych. Rodzaj wszczepu zależy od potrzeb pacjenta, finansów, jakości kości, ogólnego zdrowia oraz czasu który pacjent może poświęcić na leczenie. Leczenie implantologiczne w naszej Klinice obejmuje:
 • Zęby na implantach w 1 dzień (jednoetapowe):
W naszej klinice możliwe jest wszczepienie implantów i natychmiastowe ich obciążenie pracą protetyczną (zęby lub proteza). Procedura ta jest możliwa tylko u niektórych pacjentów.
 • Leczenie implantologiczne dwuetapowe
Nie wszyscy pacjenci kwalifikują się do leczenia jednoetapowego.W takich przypadkach całe leczenie dzielimy na 2 etapy:
 • 1. etap – wszczepienie implantu stałego
 • 2. etap – ostateczne osadzenie korony, mostu lub protezy (po 3-6 miesiącach)

Postępowanie

Zaplanowanie leczenia implantologicznego jest poprzedzone badaniami rentgenowskimi oraz dokładnymi badaniami diagnostycznymi. Czynności te pozwalają lekarzowi określić warunki zębowe i zaproponować pacjentowi wszystkie możliwości leczenia. Zabieg umieszczenia implantu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu jest on całkowicie bezbolesny.

Przeciwskazania

Przeciwskazaniem do leczenia implantologicznego mogą być niektóre choroby takie jak: niewyrównana cukrzyca, alkoholizm, znacznego stopnia zaawansowana oseoporoza, zaburzenia psychiczne, bruksizm. Utrudnieniem może być brak kości, w której mocuje się implanty. Kość zmniejsza się w każdym wymiarze po usunięciu zęba i im dłużej nie ma zęba, tym coraz mniej kości zostaje w tym mniejscu. Jeśli pacjent planuje leczenie implantologiczne musi pamiętać, że im wcześniej wykona zabieg implantacji, tym lepiej. Implanty można założyć również bezpośrednio po ekstrakcji zęba. Implant zakładany jest wtedy od razu po ektracji w miejsce korzenia zęba. Najwcześniej na zabiegi implantologiczne można zgłaszać się ok. 18 roku życia. Jeśli u pacjenta stwierdzimy za małą ilość kości potrzebnej do wszczepienia implantów w szczęce górnej proponujemy Państwu zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej. Zabieg polega na otwarciu zatoki szczękowej i jej przebudowie tak, aby ilość miejsca i kości była odpowiednia do wszczepienia implantu. Dzięki dostępności wielu metod i specjalistycznych narzędzi jesteśmy w stanie w Klinice wykonać zabieg wszczepienia implantów u prawie każdego pacjenta.