Protezy

Protezy szkieletowe, w odróżnieniu do akrylanowych, mają zmniejszoną do minimum niewygodną dla pacjenta płytę podniebienną. W wariantach klasycznych protezy te muszą mieć w swojej budowie klamry, które są mniej lub bardziej widoczne. W wariantach estetycznych wykonujemy protezy szkieletowe, które opierają się na koronach teleskopowych lub zatrzaskach czy zasuwach.W niektórych przypadkach proponujemy pacjentom szynoprotezy, czyli protezy szkieletowe ze specjalną szyną podtrzymującą (zabezpieczającą) zęby przed rozchwianiem.

Protezy nylonowe to najnowsze rozwiązanie protetyki stomatologicznej. Są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych całkowitych i częściowych protez akrylowych. Wykonane są ze specjalnego elastycznego tworzywa, które zapewnia protezie odporność na złamanie i znacznie większy komfort użytkowania. W porównaniu do tradycyjnych protez wykonanych z akrylu mają wiele zalet, które sprawiają, że ich użytkowanie jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze dla pacjenta:

  • są dużo cieńsze od protez standardowych
  • mają lepsze utrzymanie – nie spadają
  • nie wywołują reakcji alergicznych
  • nie mają metalowych klamer – estetyczne klamry w kolorze dziąseł
  • są lekkie i elastyczne – nie łamią się i nie pękają
  • mają mniejszy zasięg – zajmują mniej miejsca w jamie ustnej
  • nylon jest bardzo transparentny, przez co doskonale komponuje się z naturalną śluzówką pacjenta

Co to są protezy bezklamrowe?

Proteza szkieletowa bezklamrowa to proteza umocowana na specjalnych: zatrzaskach, zasuwach lub teleskopach, co sprawia, że stabilnie i mocno trzyma się podłoża. Daje to użytkownikowi protezy swobodę i komfort podczas rozmów i jedzenia, oraz dobry efekt kosmetyczny. Należy zawsze pamiętać o rozważeniu metod kombinowanych, gdzie szerokie zastosowanie ma implantoprotetyka.