Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna to pierwszy krok w leczeniu. Jej zadaniem jest przede wszystkim walka z płytką nazębną. Systematycznie przeprowadzane profesjonalne zabiegi profilaktyczne w gabinecie oraz dostosowanie się pacjenta do wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji gwarantują zdrowe zęby i dziąsła, a tym samym piękny uśmiech, oszczędność cennego czasu i pieniędzy na leczenie.

Oferujemy pacjentom pełen zakres profesjonalnych zabiegów stomatologicznych z zastosowaniem sprawdzonych metod.U pacjentów, u których istnieje taka potrzeba, wykonujemy profesjonalne oczyszczenie zębów oraz usuwanie kamienia. Stosowane są różne metody:


Scaling – to zabieg profilaktyczny i zarazem leczniczy, który polega na usuwaniu twardych złogównazębnych (kamienia nazębnego). Po zabiegu wykonywane jest polerowanie.Scaling ultradźwiękowy powinien być przeprowadzany 1-2 razy w roku (w zależności od indywidualnej diety oraz higieny). Konieczność wykonania zabiegu określa lekarz podczas przeglądu jamy ustnej.


Piaskowanie – polega na usuwaniu wszelkich osadów z zębów za pomocą tzw. piaskarki, czyli specjalnego urządzenia, które kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby. Szczególnie często zabiegowi piaskowania powinni poddawać się palacze oraz osoby pijące dużo kawy i herbaty. Częstsze piaskowanie zaleca się także po zdjęciu aparatu ortodontycznego

 

  • Czyszczenie zębów będące połączeniem skalingu i piaskowania
  • Czyszczenie mechaniczne z użyciem specjalnych past, szczoteczek i gumek usuwa nagromadzoną płytkę nazębną

Po profesjonalnym oczyszczeniu zębów następnym, zalecanym krokiem jest fluoryzacja czyli lakierowanie zębów. Fluor znosi nadwrażliwość, wzmacnia szkliwo i zmniejsza odkładanie się płytki.